wstecz

strefa mieszkańca

strefa turysty

02 maj 2017

W dniach od 3 maja do 13 maja 2017 roku odbędzie się trzeci rajd rowerowy zorganizowany przez Gminę Miejską Łeba w kierunku miasta partnerskiego Łeby w Belgii - Jodoigne. W tym roku partnerem wydarzenia będzie również Gmina Nowa Wieś Lęborska. Gościnnie cykliści odwiedzą: Hohnstorf, Parlament Europejski w Brukseli oraz wiele innych miejscowości na całej trasie. W dniu 4 maja będą gościć w Międzyzdrojach.
Po wielkim medialnym sukcesie I i II edycji rajdu, zaplanowano jego kontynuację, tym razem po malowniczych terenach Niemiec i Belgii.  
„Trzeźwo patrzę - trzeźwo jadę” jest akcją nastawioną na profilaktykę uzależnień stworzoną dla popularyzacji wiedzy na temat problemów jakie niesie za sobą uzależnienie od alkoholu oraz innych używek i wskazanie alternatywy spędzania wolnego czasu – czynnie z rodziną bądź ze znajomymi. Jest to też ukazanie młodemu pokoleniu jak atrakcyjnie i zdrowo można spędzić urlop, a przy okazji zobaczyć wiele ciekawych miejsc.
Ponadto planowana akcja będzie miała  przesłanie charytatywne. Każdy przejechany kilometr przez uczestnika będzie przeliczony na pieniądze, które zostaną przekazane na leczenie 6 letniego chłopca - Franciszka Kowalczyka chorego na mukowiscydozę.
Trzecim elementem wyprawy jest promowanie walorów przyrodniczych i turystycznych miasta Łeby oraz Słowińskiego Parku Narodowego, w którym to znajdują się jedyne w Europie „Ruchome Wydmy”. Uczestnicy rajdu będą codziennie pokonywać około 150 km. Na całej trasie cykliści będą propagować ideę wydarzenia.
W wyprawie weźmie udział 7 osób (4 osoby z Gminy Miejskiej Łeba oraz 3 osoby z Gminy Nowa Wieś Lęborska).
Codzienna fotorelacja będzie zamieszczana na stronie internetowej: www.leba.eu oraz na naszym facebookowym fanpage'u „Łeba Miasto Czterech Żywiołów”.  

Na podstawie informacji od organizatorów:
Referat Promocji i Współpracy z Zagranicą
UM Międzyzdroje
Tekst i fot. Michał Sałata