wstecz

strefa mieszkańca

strefa turysty

  • KULTURA
  • Straż Pożarna
  • Kolejowa 25

To już 6 edycja ogólnopolskiej akcji  niosącej pomoc Polakom mieszkającym na Kresach. Przez te lata dzięki państwa wsparciu udało się uzbierać około 60 ton darów. W tym roku organizatorzy akcji planują dotrzeć z pomocą do naszych Rodaków mieszkających na Litwie, Białorusi i Łotwie.
Jest nam niezmiernie miło poinformować iż Ochotnicza Straż Pożarna Międzyzdroje już po raz czwarty przystąpiła do akcji.  W poprzednich talach dzięki państwa zaangażowaniu, w Pownaszym powiecie, udało się nam uzbierać prawie tonę darów. W tym roku do zbiorki darów przyłączyła się także Szkoła Podstawowa nr 2 im. Prof. dra Władysława Szafera w Wapnicy.
W związku z akcją w SP2 oraz w Ochotniczej Straży Pożarnej Międzyzdroje zorganizowana zostanie zbiórka darów. Prosimy tradycyjnie o :

- produkty spożywcze o długim terminie ważności ( konserwy, makarony, oleje, mąka, cukier, itp);
- słodycze
- artykuły szkolne
- chemia
- artykuły dla najmłodszych.

Dary można przynosić do Szkoły Podstawowej w  Wapnicy lub po telefonicznym umówieniu do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej.

Telefon kontaktowy :

505 307 515  ( Anna)
503 997 306 (Łukasz)

Tegoroczny termin trwania akcji jest bardzo krótki, zakończenie zbiórki jest 07.12.2019, a 10.12.2019 odbędzie się Wielkie Pakowanie w Szczecinie.
“Paczka dla Rodaka i Bohat­era na Kre­sach” to akc­ja szczecini­an. Pomysł akcji zrodz­ił się pod­czas lipcowej XXIV Między­nar­o­dowej Piel­grzymki Pieszej Suwałki-Wilno. W trak­cie marszu do Wilna piel­grzymi spo­tykali na swo­jej drodze wielu rodaków mieszka­ją­cy­ch na Litwie, którzy częs­towali wszys­t­kich pąt­ników, czym tylko mogli. W 2014 roku Woj­ciech Woź­ni­ak spotkał na swo­jej drodze panią Alek­san­drę, która witała piel­grzymów kilko­ma kanap­kami oraz marchewkami z przy­do­mowe­go ogro­du. Wzrusza­jące zdję­cie, które wtedy wykon­ał, zainicjowało plan pomo­cy naszym rodakom.
Nazwa akcji “Paczka dla Rodaka i Bohat­era na Kre­sach” naw­iązu­je do poświęce­nia Polsce, pamię­ci naszy­ch korzeni, pielęg­nowa­niu trady­cji i nar­o­dowe­go dziedz­ict­wa. Jesteśmy wdz­ięczni naszym Rodakom na Kre­sach za rozpowszech­ni­an­ie pol­skiej mowy, za utr­walanie his­torii, za trud życia. Naszą akcją odd­a­je­my hołd Rodakom, tym którzy od pokoleń wiernie przestrze­ga­ją maksymy “Bóg, Hon­or, Ojczyz­na”. To hołd dla naszy­ch współczes­ny­ch Bohaterów zachowu­ją­cy­ch Pol­skość
w najczyst­szej postaci.”

Dodatkowe informacje dotyczące akcji można uzyskać:

www.polskiewartosci.pl/kresy

Wsparcie:
www.rodakomnakresach.pl/wsparcie
www.polskiewartosci.pl/wsparcie

Sponsorzy: Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police SA. (PARTNER GŁÓWNY), Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA., Infra-port Sp. z o. o., SEC Sp. z o. o.
Partnerzy i Zakupy: Sieć Sklepów Netto.
Patronat: Wojewoda Zachodniopomorski, Zachodniopomorski Kurator Oświaty, Wójt Gminy Kołbaskowo.
Patronat medialny: TVP3 Szczecin, Polskie Radio Szczecin.
Grafika: Łukasz Szełemej


https://www.polskiewartosci.pl/wp-content/uploads/2019/10/Plakat_Fundacja_Kresy_Boze_Narodzenie_11.2019-724x1024.jpg

Głęboko wierzymy w to, iż mieszkańcy Powiatu Kamieńskiego mają ogromne serca i pomogą nam wesprzeć tą szlachetną akcję.

Koordynator dh Wodnicka Anna OSP Międzyzdroje