wstecz

strefa mieszkańca

strefa turysty

ZAGRODA POKAZOWA ŻUBRÓW - oddalona od miasta o 1,2 km, na terenie Wolińskiego Parku Narodowego. Utworzona w 1976 roku jako obiekt turystyczno – edukacyjny Parku.

Zagroda  zajmuje 28 ha, z czego żubry mają do swojej dyspozycji wybieg o powierzchni 20 ha, w tym 0.5 ha stanowi zagroda kwarantannowa.

Żubry nizinne, do których zaliczane są także żubry wolińskie, są wpisywane i specjalnie oznaczane w Księdze Rodowodowej Żubrów. Ich imiona w Polsce zaczynają się na sylabę PO - pierwsze litery słowa POLAND.

Jak ustalono, ostatni żyjący na wolności żubr z tej linii zginął w Puszczy Białowieskiej w 1919 roku, do czego w dużej mierze przyczyniła się I wojna światowa (działania wojenne, kłusownictwo).

Zagroda pokazowa została stworzona w ramach programu hodowli zachowawczej żubra, przebywają w niej także wyleczone, bądź wychowane przez człowieka zwierzęta, które są niezdolne do samodzielnego bytowania w swoim środowisku naturalnym. Wszystkie zwierzęta mają zapewnioną stałą opiekę, również weterynaryjną.

Podziwiać tu można poza dostojnymi żubrami, piękne okazy jeleni, saren, dzików i bielika.

Godziny zwiedzania (1.V-30.IX): od 10:00 do 18:00 codziennie z wyjątkiem poniedziałków.
Godziny zwiedzania (1.X-30.IV): od 8:00 do 16:00 codziennie z wyjątkiem niedziel i poniedziałków.

Ceny biletów :

  • bilet ulgowy 4.00 zł
  • bilet normalny 6.00 zł

bilet ulgowy (Karta Dużej Rodziny) 1.00 zł

Zagroda Pokazowa Żubrów